Edycje festiwalu
IX edycjaVIII edycjaVII edycjaVI edycjaV edycjaIV edycjaIII edycjaII edycjaXIII edycjaXII edycjaXI edycjaX edycjaI edycja

Aktualności

Przedsmak Festiwalu – spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim!

Przedsmak Festiwalu – spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim!

Wspaniała wiadomość dla tych, którzy nie mogą doczekać się niedzielnego koncertu! Już w piątek 31 lipca zapraszamy na niezwykłe spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim. Spotkanie poświęcone będzie audiobookowi „Gershwin”, do realizacji którego głosu użyczył Marcin Kydryński.

„Gershwin” (audiobook) oparty jest na tekście monografii Lucjana Kydryńskiego. George Gershwin – człowiek, który jako jeden z pierwszych usiłował skojarzyć pewne elementy jazzu z muzyką symfoniczną. Wprowadził je na estrady filharmonii i sceny oper. Kompozytor odnoszący oszałamiające sukcesy, ale i też pasma niepowodzeń. Jego kontrowersyjna i arcyciekawa postać jest bohaterem audiobooka czytanego przez Marcina Kydryńskiego.

Marcin Kydryński – radiowiec, syn legendy polskiego radia Lucjana Kydryńskiego – od 23 lat prowadzi autorskie programy w „Trójce”. Przez ostatnich 13 lat popularną, niedzielną „Siestę”. Partner Anny Marii Jopek, współtwórca wielu Jej piosenek jako autor i kompozytor, często też jako gitarzysta.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Manhattan, w piątek 31 lipca o godz. 18:00.

Serdecznie zapraszamy!