Edycje festiwalu
IX edycjaVIII edycjaVII edycjaVI edycjaV edycjaIV edycjaIII edycjaII edycjaXIII edycjaXII edycjaXI edycjaX edycjaI edycja

Aktualności

Wyniki konkursu kompozytorskiego

Wyniki konkursu kompozytorskiego

Szanowni Państwo! Z radością pragniemy poinformować, że III Konkurs Kompozytorski im. Krzysztofa Pendereckiego został rozstrzygnięty!

 

Obrady Jury odbyły się dnia 3 lipca br. w siedzibie Organizatora, tj. Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot. Po wnikliwym zapoznaniu się z nadesłanymi kompozycjami, Jury w składzie

 

prof. Krzysztof Meyer – przewodniczący

prof. Eugeniusz Knapik

prof. Stanisław Moryto

Tadeusz Wielecki

 

postanowiło jednogłośnie:

  • Nie przyznawać I Nagrody.
  • Przyznać dwie II Nagrody w wysokości 7 tys. PLN (brutto) Panu Michałowi Ziółkowskiemu z Zakopanego za kompozycję pt. Opening Old Wounds, godło: Memorycatcher oraz Panu Arturowi Słotwińskiemu z Warszawy za kompozycję pt. Gry miejskie, godło: Diastenos.
  • Przyznać III Nagrodę w wysokości 4 tys. PLN (brutto) Panu Wojciechowi Michno z Ostrowa Wielkopolskiego za kompozycję pt. Apokatastasis, godło: JARDIN.

Laureatom Nagród serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom Konkursu dziękujemy za wzięcie w nim udziału. Jednocześnie informujemy, że partytury utworów nienagrodzonych w Konkursie można odbierać osobiście w siedzibie Organizatora Konkursu.