Edycje festiwalu
IX edycjaVIII edycjaVII edycjaVI edycjaV edycjaIV edycjaIII edycjaII edycjaXIII edycjaXII edycjaXI edycjaX edycjaI edycja

Aktualności

Za nami inauguracja Festiwalu Energa Sopot Classic

Za nami inauguracja Festiwalu Energa Sopot Classic

Koncert, który odbył się w niedzielę 2 sierpnia był niezapomnianym wydarzeniem zapewne nie tylko dla artystów prezentujących się na scenie, ale także dla wszystkich słuchaczy, którzy tego wieczoru odwiedzili Operę Leśną.

„Wiele mówi się na temat tego, że spada zainteresowanie muzyką klasyczną. Tego problemu zdają się nie mieć organizatorzy Energa Sopot Classic, co potwierdziła wypełniona po brzegi widownia Opery Leśnej podczas koncertu inaugurującego festiwal.” – czytamy w relacji Ewy Palińskiej z portalu trójmiasto.pl.

Bohaterem koncertu był George Gershwin i jego utwory, a także wykonujący je na fortepianie Adam Makowicz.

„Interpretacja Makowicza tak się spodobała publiczności, że ta natychmiast po zakończeniu poderwała się z miejsc i nagrodziła wykonawcę zasłużoną owacją na stojąco, dostając w podziękowaniu dwa utwory zagrane na bis.”

Gwiazdami drugiej części koncertu byli doskonali śpiewacy, którzy przybyli do Opery Leśnej prosto z Nowego Jorku.

„Amerykańska sopranistka Laquita Mitchell urzekła słuchaczy potęgą głosu, ale i niezwykłą grą aktorską i wrażliwością muzyczną. Baryton Kenneth Overton brzmiał ciszej i subtelniej (…), przez co śpiewając w duecie znakomicie się dopełniali. Najlepszym dowodem na to była wspaniała interpretacja Bess You Is My Woman Now„.

Polska Filharmonia Kameralna Sopot wraz zaproszonymi wykonawcami zapewnili najwyższy poziom występu, zaś licznie zgromadzona na Koncercie Inauguracyjnym publiczność świadczy o spełnieniu założeń organizatorów o przystępnej formule festiwalu.

„Energa Sopot Classic to (…) impreza o dużej sile rażenia, która idealnie wpasowuje się w specyfikę kurortu.”

Całą relację mogą Państwo przeczytać TUTAJ

 

Serdecznie zapraszamy na kolejne koncerty festiwalowe!