MENU
Konferansjer prowadzący głównie koncerty muzyki klasycznej w Gdyni, Gdańsku i Sopocie. Współpracuje m. in. z: Polską Filharmonią Bałtycką, Cappellą Gedanensis, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Bałtycką Agencją Artystyczną BART, Polską Filharmonią „Sinfonia Baltica”, Orkiestrą Kameralną Progress.
Odpowiada za kształt artystyczny realizowanych w Gdyni Niedziel Melomana, Koncertów Muzyki Promenadowej oraz festiwalu Gdynia Classica Nova.
Sopran liryczny, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Studium Pedagogicznego tejże uczelni. Absolwentka Podyplomowego Studium Dziennikarskiego na Uniwersytecie Gdańskim o specjalności radiowej i public relation. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na licznych kursach mistrzowskich w kraju i za granicą m.in. u prof. Ryszarda Karczykowskiego oraz Mariny Hristovej. Debiutowała partią Tatiany w spektaklu dyplomowym w operze „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego w Państwowej Operze Bałtyckiej. W swoim repertuarze operowym ma m.in. partie: Donny Anny (Don Giovanni Mozarta), Violetty ( Traviata Verdiego), Musetty (Cyganeria Pucciniego). Prowadzi działalność koncertową, wykonując zarówno lirykę wokalną, jak i dzieła oratoryjno-kantatowe.
Od 2013 roku związana z Gdyńskim Centrum Kultury – Konsulatem Kultury. Jest inicjatorką i autorką cyklu Poranków muzycznych dla dzieci pt. „Mała Gdyńska Filharmonia”, istniejącego na mapie kulturalnej Gdyni od jesieni 2013 r.
W 2019 nominowana za cykl „Mała Gdyńska Filharmonia” w kategorii „Animacja kultury” do Nagrody Artystycznej Prezydenta „Galion Gdyński 2018”. Od 2014 roku związana z Filharmonią Kaszubską w Wejherowie gdzie tworzy i prowadzi koncerty dla dzieci z cyklu Poranki muzyczne. Jest inicjatorką wielu innych projektów edukacyjnych m.in. Poranki muzyczne dla dzieci z cyklu Mała Filharmonia w Sali Teatralnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Siemianicach, Dźwiękomania oraz Popołudnia muzyczne w GCK -Konsulat Kultury. Do tej pory wykonała ponad dwieście koncertów dla dzieci od dzieł J. S. Bacha po piosenki dla dzieci W. Lutosławskiego. Właścicielka musicalowej Szkoły Talentów VocalDance. Na co dzień mama dwóch córek i miłośniczka zwierząt.
Producent i publicysta muzyczny, Dyrektor Artystyczny Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia w Gdańsku – Radia Gdańsk S.A, pomysłodawca i dyrektor Gdańskiego Festiwalu Muzycznego. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Śliwińskiego. Ukończył również studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Laureat i obecnie także juror międzynarodowych konkursów radiowych m.in. Shanghai International Radio Music Festival, Deutsche Welle World Music Award .
Oprócz działalności radiowej, stałej współpracy z innymi mediami oraz organizatorami najważniejszych wydarzeń artystycznych w kraju zajmuje się również animacją kultury w regionie za co uhonorowano go m.in. nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dwukrotnie Pomorską Nagrodą Artystyczną, nagrodą „ Splendor Gedanensis”, Medalem Mściwoja.
Konferansjer, osobowość medialna i telewizyjna, aktor, dziennikarz i prezenter telewizyjny. Urodził się w Hiszpanii i tam spędził dzieciństwo. W wieku 12 lat przeniósł się z rodziną do Polski. Rozpoznawalność zdobył dzięki programowi „Europa da się lubić”. Uczestnik wielu programów rozrywkowych. Od lat jest jednym z prowadzących losowania LOTTO.
Jest autorem książki „Mój Madryt”. Swoją pasję do pisania rozwijał jako redaktor naczelny magazynu Face and Look. Obecnie współpracuje z Radiem dla Ciebie, gdzie prowadzi swoją autorską audycję „Życie jak w Madrycie” oraz program „Przychodnia”.
Zdobywane latami doświadczenie wykorzystuje w pracy konferansjera. Z przyjemnością podejmuje się wyzwań i prowadzi różnego rodzaju wydarzenia: konferencje, gale, pokazy mody, koncerty czy wybory Miss.
Zastępca dyrektora Filharmonii Pomorskiej, muzykolog, absolwent Uniwersytetu im. A.Mickiewicza w Poznaniu , studia podyplomowe ukończył na kierunku Menedżer Kultury . Związany z Filharmonią od 1991 . Współpracował z PR i TV Rozgłośnią Radiową w Bydgoszczy (obecnie Radio PiK) ,od 2012 roku prowadzi zajęcia na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Był dyrektorem V Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego oraz Międzynarodowych Warsztatów Perkusyjnych w Bydgoszczy. Ma na swym koncie liczne publikacje, tłumaczył m.in. „Słownik muzyczny” A. Jacobsa . Jest redaktorem serii wydawnictw naukowych Acta Musicologica (wraz z prof. dr hab. Ireną Poniatowską) i Acta Slavica (wraz z prof. dr hab. Adamem Bezwińskim) oraz wydawnictw płytowych (ostatnia płyta Capelli Bydgostiensis z utworami G. Bacewicz nagrana dla wytwórni NAXOS zdobyła Fryderyka ). Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury muzycznej: 1994 – Nagroda Wojewody Bydgoskiego; 1996 – za aktywne i twórcze działania w ramach obchodów 650-lecia Bydgoszczy uhonorowany przez Prezydenta Bydgoszczy Medalem z okazji 650. rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich; 1998 – Nagroda Prezydenta Miasta; 2000 – Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego; 2001 – za aktywne i twórcze działania w ramach Roku I. J. Paderewskiego uhonorowany Nagrodą Marszałka Województwa; 2003 – Odznaczony przez Prezydenta RP – Brązowy Krzyż Zasługi; 2004 – Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego; 2010 – Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz okolicznościowy medal w podziękowaniu za współpracę przy organizacji Obchodów Roku Fryderyka Chopina 2010; 2012 – Nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczy 2013 – Odznaczony przez Prezydenta RP – Medal Srebrny Za Długoletnią Służbę; – Uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Odznaka honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej; – Nagroda Prezydenta Miasta Bydgoszczy za szczególne zasługi dla Miasta Bydgoszczy.
Dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Od 2015 roku związana z Telewizją Polską, głównie z TVP Kultura, gdzie prowadzi programy kulturalne, m.in. Niedziela z…, Informacje Kulturalne, Słowobranie, a także wydarzenia muzyczne, m.in. Fryderyki – Gala Muzyki Poważnej, Koryfeusz Muzyki Polskiej, Młody Muzyk Roku, Młody Tancerz Roku. Absolwentka historii sztuki i zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Przez jedenaście lat była artystką baletu Opery Krakowskiej. Autorka wystawy „Przestrzeń Opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku” w Muzeum Narodowym w Krakowie. Współpracuje z Muzeum Narodowym w Krakowie, Narodowym Instytutem Muzyki i Tańca oraz teatrami operowymi.