Poprzednie edycje
IX edycjaVIII edycjaVII edycjaVI edycjaV edycjaIV edycjaIII edycjaII edycjaXII edycjaXI edycjaX edycjaI edycja

Info

Międzynarodowy Festiwal Sopot Classic to muzyczna propozycja dla miłośników muzyki klasycznej oraz różnych form muzycznych obecnych na polskiej i międzynarodowej estradzie. Różnorodne programy, utalentowani artyści, kompozytorzy i wykonawcy młodego pokolenia, a także muzyczne oblicze kultury innych narodów – to wszystko wypełnia wydarzenia Festiwalu Sopot Classic.

 

Festiwal Sopot Classic powstał w 2011 roku z inicjatywy dyrekcji Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz władz Miasta Sopotu. Założeniem Festiwalu jest ukazanie i zaproponowanie odbiorcom kultury wysokiej spotkania z trendami wykonawczymi Polski i Europy. Melomani otrzymają w ofercie cztery zróżnicowane koncerty, które wzbogacą repertuar kulturalny Sopotu i Trójmiasta, a także staną się ciekawą propozycją dla turystów przybywających w okresie wakacji do Metropolii Trójmiejskiej.

 

Organizatorzy starają się przedstawić ofertę bogatą w różnorodne style muzyczne, niemniej spojone wysokim poziomem wykonawczym, doskonałym przygotowaniem oraz dbałością o szczegóły, zarówno artystycznej jak i organizacyjne. W programach koncertowych znajdą się utwory powstające na przestrzeni kilku wieków europejskiej kultury muzycznej.

 

Ponadto, celem Festiwalu jest zainteresowanie i stworzenie oferty kulturalnej osobom, które na co dzień nie są stałymi bywalcami koncertów filharmonicznych. Poprzez usytuowanie koncertów w miejscach znanych i ogólnodostępnych dla słuchaczy, organizatorzy mają nadzieję, że oferta programowa spotka się z dużym zainteresowaniem.

 

znaki_strona_www

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Nazwa zadania: 13. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny NDI Sopot Classic

Wartość finansowania: 240.000 zł

 

Na program Festiwalu składa się 5 różnorodnych koncertów z udziałem artystów o międzynarodowej renomie (Wieczór amerykański, RAGTIME Masecki/Rogiewicz, Koncert polski, Koncert barokowy oraz Gala operowa) oraz Widowiska dla dzieci „Calineczka”.


 

Wolontariusze

Jednym z zadań społecznych Festiwalu jest umożliwienie osobom w każdym wieku zdobycia doświadczenia przy organizacji i obsłudze Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego. Aktywizujemy wolontariuszy, szkolimy ich, angażujemy w festiwalowe prace i wspieramy referencjami.

Więcej informacji o programie dla wolontariuszy Sopot Classic w zakładce „wolontariat”: http://bart-sopot.home.pl/sopotclassic_pl/wolontariat/