Poprzednie edycje
IX edycjaVIII edycjaVII edycjaVI edycjaV edycjaIV edycjaIII edycjaII edycjaXII edycjaXI edycjaX edycjaI edycja

Aktualności

Nowy Dyrektor Artystyczny Festiwalu NDI Sopot Classic

Nowy Dyrektor Artystyczny Festiwalu NDI Sopot Classic

Rozpoczynamy nowy rozdział w historii Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego NDI Sopot Classic. Z dniem 1 października do zespołu dołączy Szymon Morus, który będzie pełnił rolę Dyrektora Artystycznego Festiwalu.
Poniżej przedstawiamy, krótki fragment jego dorobku artystycznego.

„Założyciel i dyrektor artystyczny Orkiestry Kameralnej Progress. Doskonale odnajduje się w każdym rodzaju muzyki. Propaguje zainteresowanie muzyką najnowszą poprzez liczne prawykonania, współpracując z polskimi kompozytorami młodego pokolenia. Realizuje również innowacyjne projekty edukacyjne dla najmłodszych odbiorców muzyki poważnej. Za swoje osiągnięcia został uhonorowany Pomorską Nagrodą Artystyczną w roku 2016. Jest prezesem Pomorskiego Stowarzyszenia Musica Giovane, którego celem jest współpraca z instytucjami kultury, zespołami i indywidualnymi artystami w celu tworzenia wspólnych przedsięwzięć, łączących muzykę z poezją, teatrem i obrazem. Studiował w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, tam też uzyskał tytuł doktora sztuk muzycznych w dziedzinie dyrygentura. Od października 2013 roku związany z macierzystą uczelnią, gdzie prowadzi zajęcia na Wydziale Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki. Koncertuje z większością zespołów filharmonicznych w kraju. Od czerwca br. pełni funkcję Pierwszego Dyrygenta Gościnnego Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot”.

Wraz z ostatnią edycją Festiwalu zakończyła się kadencja Maestro Wojciecha Rajskiego – dyrygenta, założyciela, dyrektora artystycznego Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot i inicjatora powstania festiwalu, który od 2011 roku wpisuje się w ofertę trójmiejskiego repertuaru kulturalnego. Serdecznie dziękujemy za ostatnie lata współpracy.